Jól olvastad, lehet 9.300 Ft-ért repjegyet venni Dubajba. Viszont a vissza jegy 31-56 ezer forintba kerül. Ráadásul ezek az árak csak Wizz Discount Club tagok számára elérhetőek. Pont ezért gondolom, hogy az ehhez hasonló címek átverősek, vagy legalábbis messze nem fedik a valóságot. Ezt a rövid bejegyzést pedig azért írom, hogy erre felhívjam a figyelmet.
7 tipikus eset, amire érdemes odafigyelni:
- Csak az egyik irányba olcsó a jegy, mégis egyes oldalak úgy hirdetik, hogy ennyibe kerül a repjegy.
- Az utazás irreálisan hosszú, például Rómába nem sokan utaznak 14 napra csak azért, mert így a legolcsóbb a repjegy.
- Külföldi repterekről hirdetnek olcsónak tűnő jegyeket, viszont ha belekalkuláljuk az odajutás költségét, az esetleges szállásdíjat, akkor már nem is olyan jó az ajánlat.
- Egyes oldalak olyan helyre irányítanak át, ahol drágább megvenni a repjegyet, mintha azt a légitársaság honlapján vásárolnád meg. Ezért minden esetben, ha nem a légitársaság honlapján keresztül foglalnál, érdemes megnézni a légitársaság honlapját, hátha ott olcsóbb.
- Vannak olyan oldalak, amelyek nagyon olcsó szállásokat is belinkelnek, viszont sajnos sok esetben ezek a szállások a városközponttól messze helyezkednek el, illetve az is előfordul, hogy nagyon alacsony pontszámú értékeléssel rendelkeznek.
- A meghirdetett ár nem tartalmazza a kötelező adókat és illetékeket - sajnos ezt a trükköt még mindig alkalmazzák az utazási irodák. Persze itt felmerülhet benned, hogy a fapadosoknál is a repjegy árán felül fizetni kell például a feladott poggyászért, viszont van egy óriási különbség: ezek opcionális költségek, az utazási irodák pedig kötelező díjakat szoktak "eltitkolni".
- És végére a legfontosabb: az akció önmagában nem jelent egyet az olcsó árakkal. Sok esetben akció nélkül kevesebbe kerül a repjegy. Szóval nem érdemes gondolkodás nélkül foglalni csak azért, mert "akciós" a repjegy. Persze 2016-ban is rengeteg olyan akció volt, amikor hihetetlen jó áron lehetett repülőjegyet foglalni.